tel.: +420 384 490 229
email: info@penzionusteflu.cz

Poskytované služby a aktivní odpočinek

Poskytované služby

Vzhledem k tomu, že apartmány disponují možnostmi pro vlastní vaření, neposkytujeme žádné stravování. Ale jistě i trocha romantiky se skrývá v ranním nákupu čerstvého, ještě teplého pečiva u místního pekaře, čerstvého mléka „ od kravičky“ u nedalekého farmáře a vlastní přípravě snídaně či večeře s posezením na terase. V případě zájmu je možno objednat obědy nebo večeře v místní turistické ubytovně.

Penzion disponuje vlastním parkovištěm.

V objektu je možno uschovat Vaše kola , lyže, kočárek, apod.

Večery je možno trávit též u rybníka s posezením u ohýnku, třeba spojeným s opékáním buřtů, za nepříznivého počasí u krytého krbu.

Obec Zahrádky organizuje celoročně programové kurzy lidových řemesel pod vedením odborných lektorů (např. keramika, řezbářství, tkaní). Takto aktivně strávená dovolená příjemně kombinuje odpočinek s vyzkoušením a zdokonalením si svých zručností a dovedností.

Rybáři můžou zkusit své štěstí v rybaření. K dispozici jsou jim naše rybníky nebo si mohou koupit povolenku na jiný rybník v okolí. Za shlédnutí stojí i naše podzimní výlovy rybníků. Pokud mezi Vaše koníčky patří houby nebo sběr lesních plodů, přijdete si zde na své od července až do října. Místní lesy vybízejí k procházkám či toulkám, při nichž lze spojit příjemné s užitečným.

Turistika a sport

Penzion „U Šteflů“ Vám nabízí možnost vypůjčit si 2 horská kola, zahrát stolní tenis nebo půjčit drobné sportovní náčiní.

Tenisové kurty jsou Vám k dispozici v nedalekém penzionu Mlýn nebo v několika obcích v blízkém okolí (Jilem, Popelín, Strmilov).

Jízda na koni, i pro začátečníky, je možná po dohodě v 1 km vzdálené vesničce Horní Dvorce.

Cykloturistika a pěší turistika jsou zde nejčastěji vyhledávaný sport díky množství dobře značených a propojeným tras, které vedou po nově vybudovaných stezkách a klidných silnicích napříč krajinou označovanou jako Česká Kanada.

Pro koupání jsou vhodné rybníky v okolí 6 – 10 km, jako Komorník, Zvůle, Velký a Malý Pařezitý, Chytrov nebo Osika a další.

I dovolená v průběhu zimy, kdy náš penzion získává specifickou atmosféru, může být velmi rozmanitá. Nedaleké obce Studená a Mrákotín nabízejí sjezdové lyžování na svahu s vlekem, v okolí Studené a Kunžaku můžete vyrazit na běžky po upravených tratích.

K bruslení se nabízí místní rybníky přímo na návsi, pro náročnější bruslaře pak zimní stadion v Telči nebo Jindřichově Hradci.

Na Silvestra odpoledne se s námi můžete zúčastnit silvestrovského výstupu na Mackův kopec a na zpáteční cestě posedět u táboráku, zazpívat si a zavzpomínat na uplynulý rok.

Dovolená v našem penzionu může tedy být pro Vás aktivní v kteroukoli roční dobu.

Copyright © Penzion "U Šteflů" 2019. Všechna práva vyhrazena.